

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 2.5 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 3105
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07574
Ext.Price$0.07574
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07574 | $0.07574 |
| 10 | $0.06747 | $0.67470 |
| 50 | $0.06010 | $3.00500 |
| 100 | $0.05312 | $5.31200 |
| 500 | $0.04695 | $23.47500 |
| 1000 | $0.04417 | $44.17000 |
| 3000 | $0.04156 | $124.68000 |
| 5000 | $0.03910 | $195.50000 |
